KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14806483
nr 1480 6483
Ebba Lundgren
(1844-1926), Finland
Oljemålning, Gosse. Signerad. Olja på duk, uppfodrad på pannå, 51x25 cm, yttermått inklusive ram: 72x46 cm
Ebba Lundgren, finländsk bildkonstnär född 1844, död 1926.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:40:40
100 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Ebba Lundgren
Läs mer om Ebba Lundgren